ezio pescatori
lechowski / 29.10.2021

Ezio Pescatori

Włochy to bez wątpienia kraj zrównoważonego stylu oraz pięknej architektury. To tutaj powstały największe dzieła sztuki Leonarda da Vinci oraz imponujące monumenty Michała Anioła Buonarroti. Można by rzec, że na Półwyspie Apenińskim od wieków trwa urodzaj wybitnych artystów. Jednym z nich jest projektant Ezio Pescatori, mieszkający i pracujący w Lombardii, w północnej części Włoch.

Swoją przygodę z projektowaniem rozpoczął od wczesnej pracy w studiach architektów w Mediolanie, a następnie zajął się projektowaniem przy użyciu pierwszego oprogramowania 3D.

W zespole ważnych projektantów firmy Cesana, producenta kabin prysznicowych, zdobył dogłębną wiedzę związaną z badaniami i rozwojem produktów.

W końcu jako szef działu rozwoju produktu w Welonda Italia w grupie Wella HairCare – Procter and Gamble, opracował wiele komponentów meblowych charakterystycznych dla tego sektora, ściśle współpracując z projektantami siedziby Darmstad w Niemczech.

Kolejne doświadczenia związane z oświetleniem wewnętrznym i ulicznym jeszcze bardziej zwiększyły jego wiedzę jako projektanta i rozwoju produktu.

Swoje horyzonty poszerza poprzez bliski kontakt z projektantami oraz architektami z Włoch i Europy.

W ostatnich latach współpracował jako konsultant dla wybranych firm z branży oświetleniowej i meblarskiej, którym zaproponował własne koncepcje, stworzył niektóre elementy mebli, próbując połączyć proste linie, funkcjonalność z przyjemnymi kształtami.

Od ponad 20 lat, Ezio kreuje piękne i użyteczne meble, które są odzwierciedleniem jego charakteru. Uważa, że wyobraźnia i ciekawość są bardzo przydatne w codziennej pracy projektanta.

W 2018 r. Ezio Pescatori dołączył do grona naszych projektantów mebli. Nowoczesny stolik kawowy FOLDER z miejscem na gazety lub czasopisma, to pierwszy projekt włoskiego artysty stworzony specjalnie dla marki ‘take me HOME’.

Stolik FOLDER wyróżnia się swoją funkcjonalnością oraz minimalizmem formy. Idealnie sprawdzi się w roli stolika kawowego w salonie, jak również w poczekalni gabinetu, umilając czas oczekiwania. To pierwszy taki mebel, który został zaprojektowany z myślą o poczekalniach. Specjalnie wycięte otwory nowoczesnego stolika służą jako podręczny gazetnik.

TEO to drugi minimalistyczny mebel spod ręki Ezio Pescatoriego. Stolik pomocniczy opiera się na jednej nodze, co dodaje mu lekkości i można go przysunąć do oparcia siedziska. TEO świetnie sprawdzi się jako nowoczesny stolik kawowy oraz blat, na którym postawimy laptopa.

Wykonany z aluminium, jest niezwykle lekki i bez problemu przeniesiemy go miejsca na miejsce. Na co dzień oferujemy Państwu polski design, lecz od kilku miesięcy możemy Państwu prezentować meble również włoskiego designu.