Materiały do produkcji stołów i krzeseł

Materiały do produkcji stołów na zamówienie i sposoby ich finalnego wykończenia. Dowiedz się jakich materiałów używamy do produkcji mebli, w tym stelaży i blatów stołów, jakie okleiny i forniry wykorzystujemy do ich wykańczania, np. malowanie proszkowe nóg z metalu, czy ręczne lakierowanie elementów drewnianych. Ponadto prezentujemy również elementy ozdobne jak frezowane brzegi blatu.

Części stołu. Jak nazywamy konkretne elementy tego mebla?

Jak nazywamy poszczególne części stołu?

W naszych artykułach i opisach stołów wykorzystujemy specjalistyczne określenia związane z budową oraz częściami tych mebli. Nie zawsze są one jasne dla naszych czytelników. A ponieważ to terminy niezbędne, by porozumieć się w sprawie zamówienia stołu, przygotowaliśmy podręczny słowniczek, w którym te hasła omawiamy.

Budowa stołu części elementy nazewnictwo
Czym jest fornir i jakie ma zastosowanie?

Czym jest fornir i jakie ma zastosowanie?

Fornir to pojęcie, które wielu osobom nie mówi zbyt wiele. Tymczasem wielu z nas posiada go w swoim domu. Fornir to nic innego, jak cienki plaster drewna, który wykorzystywany jest do produkcji mebli, frontów szafek kuchennych i łazienkowych, szaf wnękowych czy garderoby oraz fornirowanych blatów stołów z płyty meblowej.

Fornir definicja i zastosowanie
O wyższości forniru nad laminatem, czyli okleina okleinie nie równawną pracę. Przy odrobini

O wyższości forniru nad laminatem, czyli okleina okleinie nie równa

feelwood - struktury zsynchronizowane z obrazem dekoru

Feelwood - struktury zsynchronizowane z obrazem dekoru

jak powstaje stół

Jak powstaje stół?

Tkanininy 8% lub 4% PA, reszta PES to wysoka wytrzymałość na ścieranie

Co warto wiedzieć, gdy wybieramy tapicerkę krzeseł?

System rozkładania stołów z rozsuwanym blatem

System rozkładania stołów z rozsuwanym blatem

Na co dzień złożony stół nie zajmuje wiele miejsca, natomiast, gdy przyjdą goście, można w prosty i szybki sposób powiększyć przestrzeń użytkową blatu. No właśnie… a czy zawsze odbywa się to szybko i prosto? Najczęściej tak, chociaż wszystko zależy od mechanizmu rozkładania. Oto najpopularniejsze rozwiązania stosowane przez producentów stołów rozkładanych na całym świecie.

Rozkładanie stołu na prowadnicach synchronicznych

Drewniane meble – fakty i mity

Drewniane meble - fakty i mity

Czy męczy Cię czasem sprzeczność informacji, na jakie trafiasz w sieci? Przykładowo – chcesz zaaranżować pomieszczenie w określony sposób, jednak trafiasz na sprzeczne informacje i wskazówki. Dzisiaj przyjrzymy się faktom i mitom, jakie krążą w sieci i dotyczą drewnianych mebli.

Drewniane meble - fakty i mity