Popularne style oraz wzornictwo

Style wnętrzarskie to temat, który wart jest poznania, bo to wiedza, która wprowadzi do wnętrza swego rodzaju porządek - harmonię w wystroju wnętrza współgrających ze sobą kolorów, dekoracji, mebli, w tym stołów z krzesłami.

Popularne style oraz wzornictwo

.

Styl klasyczny

typowa jadalnia w stylu klasycznym ze stołem jadalnianym z krzesłami tapicerowanymi

Mówiąc o stylach wnętrzarskich, nie można zapomnieć o stylu klasycznym – to ponadczasowy sposób na urządzenie wnętrza, który nadal króluje w wielu polskich domach. Tradycja stylu klasycznego jest bardzo bogata – tak naprawdę w Europie rozwija się ona od już od starożytności. Klasyczne wnętrza to dobry wybór dla tych osób, które nie lubią zmian, a raz urządzone mieszkanie ma im służyć przez lata.Styl klasyczny

Styl industrialny

typowa jadalnia w stylu industrialnym ze stołem jadalnianym z krzesłami welurowymi

Jednym z wyjątkowo modnych stylów wnętrzarskich jest styl industrialny, inaczej zwany loftowym. Jego historia ma swój początek w USA w latach 50. XX wieku. Był on odpowiedzią na potrzebę wykorzystania i zagospodarowania opuszczonych fabryk. W Polsce styl ten zadomowił się dopiero w latach 90. Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi Ci na myśl w kontekście stylu industrialnego, są ogromne przestrzenie?Styl industrialny

Styl glamour

typowa jadalnia w stylu glamour ze stołem jadalnianym i z krzesłami glamour

Styl glamour to blichtr, luksus i blask. Wzbudza sporo kontrowersji – dla jednych jest wyznacznikiem dobrego stylu, dla innych synonimem kiczu. Wnętrze urządzone w stylu glamour ma być bogate i pełne przepychu. Styl glamour kojarzy się z Hollywood i domami gwiazd. Urządzając mieszkanie w tym stylu, należy jednak zachować umiar – z luksusem i błyskiem można bardzo łatwo przesadzić.Styl glamour

Styl prowansalski

typowa jadalnia w stylu prowansalskim ze stołem jadalnianym z krzesłami drewnianymi

Styl prowansalski zyskał swoją nazwę na cześć tytułowego regionu na południu Francji, słynącego z malowniczych krajobrazów morskich, mocnych aromatów kwiatowych, bielonych ulic i pikantnej kuchni. W XVII wieku przedstawiciele burżuazji, próbując uciec od surowych klasycznych linii i miejskiego zamieszania, zaczęli osiedlać się w odległej prowincji.

Styl prowansalski

Styl nowoczesny

typowa jadalnia w stylu nowoczesnym ze stołem jadalnianym z krzesłami tapicerowanymi

Wnętrza urządzone w tym stylu są niezwykle oszczędne w formie, funkcjonalne i pozbawione zbędnych dekoracji. Nowoczesny styl zadomowił się we wnętrzach na całym świecie na początku XX w., będąc opozycją do bogato zdobionych i pełnych przepychu XIX-wiecznych aranżacji.

  Styl nowoczesny

  Styl skandynawski

  typowa jadalnia w stylu skandynawskim ze stołem jadalnianym z krzesłami welurowymi

  Styl skandynawski to obecnie jeden z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz – jest prosty, ale ciekawy, oszczędny w formie, ale nadal przytulny. W Polsce styl skandynawski zadomowił się na dobre. Dlaczego w skandynawskich wnętrzach czujemy się tak swobodnie? Ma tu znaczenie ilość światła, jaka wpada do naszych domów – w Polsce mamy zdecydowanie więcej dni pochmurnych niż słonecznych, podobnie jak w krajach skandynawskich.

   Styl skandynawski

   Styl eklektyczny

   typowa jadalnia w stylu eklektycznym ze stołem jadalnianym z krzesłami fotelowymi

   Styl eklektyczny to rozwiązanie dla osób, które… nie wiedzą, na jaki styl się zdecydować. To istne pomieszanie z poplątaniem! Różne kolory, sprzeczności, wykluczające się style aranżacji wnętrz, pozornie niepasujące do siebie materiały. Jak się jednak okazuje, w tym szaleństwie jest metoda – odpowiednio dobrane elementy mogą stworzyć spójną i ciekawą całość. Wbrew pozorom, urządzając mieszkanie w stylu eklektycznym, należy wykazać się ogromnym wyczuciem smaku, ponieważ balansuje on na granicy kiczu i stylowego chaosu.

   Styl eklektyczny

   Styl rustykalny

   typowa jadalnia w stylu rustykalnym ze stołem jadalnianym z krzesłami drewnianymi

   Rustykalne wnętrza są ciepłe, przytulne i kojarzą się z upalnymi wakacjami na wsi. Kto nie chciałby przebywać w takich pomieszczeniach na co dzień? To świetny wybór dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą i bez pośpiechu, ale również dla tych, które cenią czas spędzony w domowych pieleszach. Nazwa stylu rustykalnego pochodzi od słowa „rustic”, czyli wiejski lub swojski.
   [Na zdjęciu sypialnia w stylu rustykalnym]Na zdjęciu sypialnia w stylu rustykalnym

   Styl rustykalny

    Styl vintage

    typowa jadalnia w stylu vintage ze stołem jadalnianym z krzesłami tapicerowanymi

    Vintage we wnętrzach to harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością. To świetny sposób na połączenie miłości do urządzania wnętrz z nurtem zero waste. Styl vintage bardzo często wykorzystuje odnawiane meble z duszą, które odpowiednio potraktowane zyskują zupełnie inne, nowe oblicze. Wnętrza urządzone w tym stylu często są inspirowane domami z lat 50. w USA, a polskie wnętrza vintage zwykle czerpią ze stylistyki mebli popularnych w PRL–u.

    Styl vintage

    Styl boho

    typowa jadalnia w stylu boho ze stołem jadalnianym z krzesłami welurowymi

    Styl boho pod pewnymi względami można porównać do eklektyzmu – tu również króluje swoboda w doborze wzorów i kolorów oraz nonszalancja w komponowaniu dodatków. Styl boho jest kolorowy, fantazyjny i niezobowiązujący. Na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie totalnego chaosu, jednak już po chwili spostrzegawcze oko dostrzeże subtelne powiązania w kolorystyce czy wzornictwie. I właśnie o to chodzi w boho – o kontrolowane szaleństwo.

    Styl boho

     Styl art déco

     typowa jadalnia w stylu art déco ze stołem jadalnianym z krzesłami drewnianymi

     Styl art déco był najbardziej rozpowszechniony w dwudziestoleciu międzywojennym. Dziś z jednej strony nawiązuje do minionych epok, z drugiej mocno bazuje na nowoczesności. Charakterystycznym elementem wnętrz urządzonych w stylu art déco są wplecione w wystrój antyki, będące pochwałą tradycji i kultury. Art déco to luksus, jednak nie tak ostentacyjny, jak w przypadku stylu glamour – to klasyka, elegancja i perfekcyjnie dopracowane detale.

     Styl art déco

     Styl angielski

     typowa jadalnia w stylu angielskim ze stołem jadalnianym z krzesłami

     Styl angielski

     Styl Hampton

     Wnętrza w stylu Hampton są inspirowane nadmorskimi klimatami (The Hamptons to położone nad morzem malownicze miasteczka niedaleko Nowego Jorku). Styl Hamton to połączenie naturalnego, swobodnego i wygodnego wystroju z nutką luksusu i przepychu. Wnętrza te mają sprzyjać wyciszeniu i odpoczynkowi, dlatego brakuje w nich krzykliwych barw i rozpraszających wzorów. Styl Hampton to harmonia, spokój i ład.

      Styl Hampton

      Sklep internetowymebllegrostoły&krzesła online - meble prosto od producenta!

      Styl prowansalski salon z jadalnią w domu

      Wąskie, brukowane uliczki, kamienne domy i skąpane w słońcu wzgórza nadają temu regionowi niepowtarzalny charakter.Styl prowansalski salon z jadalnią w domu - jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim?Poetyczna Prowansja to także piękne wnętrza łączące szyk przeszłości z wiejskimi elementami.jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim?

      Mieszkanie w stylu Glamour

      Aranżując wnętrze kierujemy się wygodą, kolorystyką i funkcjonalnością. Nie zapominajmy jednak dodać do tej listy odrobiny luksusu i elegancji.Mieszkanie w stylu GlamourLuksusowe wnętrza zwykle utożsamiamy z dużymi apartamentami i drogim wyposażeniem pomieszczeń. Tymczasem taki efekt możemy osiągnąć nawet w niewielkim pokoju w mieszkaniu o przeciętnym metrażu. Wystarczy dodać mu trochę blasku. I to dosłownie.Mieszkanie w stylu Glamour

      3 zasady stylu industrialnego

      Początków stylu industrialnego możemy się dopatrywać się w latach 50-tych XX wieku. Wtedy to amerykańskie przedsiębiorstwa zaczęły upadać.3 zasady stylu industrialnegoW czego wyniku pojawiło się mnóstwo opuszczonych fabryk, magazynów oraz hali produkcyjnych.3 zasady stylu industrialnego

      Różnice w stylach Ludwika

      Popularne wciąż klasyczne meble drewniane to często piękne i stylowe dzieła sztuki.Różnice w stylach Ludwika 14 15 16Dzieje się tak, gdyż producenci mebli inspirując się francuskim stylem przy projektowaniu stawiają na nowoczesne materiały i sprawdzone konstrukcje.Różnice w stylu Ludwika XIV, XV i XVI