Design kiedyś i dziś...

bogata i ciekawa historia polskiego designu

 

bogata i ciekawa historia polskiego designu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Polska jest krajem należącym do grupy wiodących producentów mebli na całym świecie, które cenione są przede wszystkim za niepowtarzalny wygląd, wysoką jakość wykonania oraz trwałość. Czym tak naprawdę jest polski design? Jak prezentował on się kiedyś i jak wygląda dzisiaj?

historia polskiego designu

ettore sottsass – mistrz włoskiego designu

 

Ettore Sottsass – mistrz włoskiego designu

Ettore Sottsass, jeden z najbardziej nowatorskich i wpływowych projektantów XX wieku. Wniósł odważne kolory i innowacyjny styl do przedmiotów codziennego użytku. Zasłynął projektowaniem postmodernistycznych mebli o niepowtarzalnym, współczesnym stylu i zuchwałych kolorach. Ettore Sottsass urodził się w 1917 roku w Innsbrucku.

Ettore Sottsass

ezio pescatori

 

Ezio Pescatori

Włochy to bez wątpienia kraj zrównoważonego stylu oraz pięknej architektury. To tutaj powstały największe dzieła sztuki Leonarda da Vinci oraz imponujące monumenty Michała Anioła Buonarroti. Można by rzec, że na Półwyspie Apenińskim od wieków trwa urodzaj wybitnych artystów. Jednym z nich jest projektant Ezio Pescatori, mieszkający i pracujący w Lombardii, w północnej części Włoch.

Ezio Pescatori

wnętrze salonu w stylu industrialnym / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

style wnętrzarskie

Style wnętrzarskie to temat, który wart jest poznania, bo to wiedza, która wprowadzi do wnętrza swego rodzaju porządek - harmonię w wystroju wnętrza współgrających ze sobą kolorów, dekoracji, mebli, w tym stołów z krzesłami.

Stoły metalowe nowoczesny design

Stoły metalowe nowoczesne i designerskie

Stoły metalowe wdarły się przebojem do nowoczesnych wnętrz. Metalowe postumenty stołów otworzyły zupełnie nowe możliwości przed projektantami. Metal to wytrzymały materiał pozwalający na tworzenie form, których wykonanie z drewna nie jest możliwe. Wizualnie lekkie, lecz solidne i wytrzymałe metalowe nogi mają bardzo zróżnicowane formy. Mogą być kwadratowe, prostokątne lub z arkusza blachy. Metalowy stół z designerskim postumentem to ozdoba każdego wnętrza. Kolorystyka pokrycia metalu może być dowolna, jednak obecnie najbardziej popularny jest kolor czarny. Lissy oferuje kilkanaście modeli stołów metalowych w różnorodnym wzornictwie, dopasowanym do wnętrz. Z łatwością można wybrać stół metalowy odpowiedni do wnętrza zarówno pod względem wzornictwa, wykończenia oraz wymiaru. Stoły metalowe mogą różnić się konstrukcyjnie od tradycyjnych stołów- ich nogi mogą znajdować się z dala od krawędzi, dzięki czemu odsuwanie i dosuwanie krzeseł jest wygodne.