typowa jadalnia w stylu glamour ze stołem jadalnianym i z krzesłami glamour

Styl glamour

Glamour jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych stylów aranżacji wnętrz. Jedni uważają go za synonim kiczu, inni za najpełniejszą formę elegancji i szyku. Niewątpliwie jednak nikt nie pozostaje wobec niego obojętny. Od pewnego czasu styl glamour znów zdobywa świat projektowania wnętrz. W jaki sposób stworzyć mieszkanie w stylu glamour? Urządzając mieszkanie w tym stylu, należy jednak zachować umiar – z luksusem i błyskiem można bardzo łatwo przesadzić. Jak uzyskać styl glamour? Charakterystyczne cechy: meble: masywne stoły, lakier na wysoki połysk, krzesła tapicerowane pikowane; kolorystyka: biel, złoto, srebro, czerń, róż; oświetlenie: błyszczące, kryształowe żyrandole, dodatki: wyeksponowane, duże lustra.

Blask, czar, elegancja – to cechy stylu glamour.

Blask, czar, elegancja – to najważniejsze cechy stylu glamour. Charakteryzuje go eklektyzm, czyli łączenie nowoczesności z klasyką oraz minimalizmu z przepychem. Niezwykle ważny jest w tym kontekście dobór materiałów i faktur – mieniących się, ciężkich, o nasyconych kolorach (przede wszystkim w cenie są różne odcienie różu i fioletu, bordo, butelkowa zieleń, a do tego złoto i srebro). Z kolei meble w stylu glamour to prawdziwe skarby. Nie chodzi tutaj o zagracenie przestrzeni wieloma meblami. Glamour polega na podkreśleniu jednego-dwóch wyjątkowych elementów. Co wybrać? Zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju ławeczki pikowane, ładnie wykończone stoliki kawowe, wygodne, obite miękkim materiałem fotele. To wszystko powinno zostać uzupełnione przez stylowe dodatki – drapowane zasłony, designerskie lampy, klimatyczne świece, zdobione wazony.

Zobacz jakie zestawy przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie internetowym - stoły z krzesłami glamour

Jak wygląda salon w stylu glamour?

Jak wygląda salon w stylu glamour?

Styl glamour nie jest dla każdego. Odpowiednio zaaranżowane mieszkanie w stylu glamour będzie pięknym, eleganckim i pełnym blasku wnętrzem. Jeśli jednak przesadzimy - stanie się synonimem kiczu. Jak dobrze urządzić mieszkanie w stylu glamour? Czym charakteryzuje się styl glamour? Jak wygląda salon w stylu glamour? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o aranżacji wnętrz w tym eleganckim, wysmakowanym stylu.

Jak wygląda styl glamour w salonie?
Mieszkanie w stylu Glamour

Mieszkanie w stylu Glamour

Aranżując wnętrze kierujemy się wygodą, kolorystyką i funkcjonalnością. Nie zapominajmy jednak dodać do tej listy odrobiny luksusu i elegancji. Luksusowe wnętrza zwykle utożsamiamy z dużymi apartamentami i drogim wyposażeniem pomieszczeń. Tymczasem taki efekt możemy osiągnąć nawet w niewielkim pokoju w mieszkaniu o przeciętnym metrażu. Wystarczy dodać mu trochę blasku. I to dosłownie.

Mieszkanie w stylu Glamour