typowa jadalnia w stylu vintage ze stołem jadalnianym z krzesłami tapicerowanymi

Styl vintage

Vintage we wnętrzach to harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością. To świetny sposób na połączenie miłości do urządzania wnętrz z nurtem zero waste. Styl vintage bardzo często wykorzystuje odnawiane meble z duszą, które odpowiednio potraktowane zyskują zupełnie inne, nowe oblicze. Wnętrza urządzone w tym stylu często są inspirowane domami z lat 50. w USA, a polskie wnętrza vintage zwykle czerpią ze stylistyki mebli popularnych w PRL–u.

Vintage meble - szeroki wybór

Jeśli chcesz urządzić wnętrze w takim stylu, nasz sklep do kopalnia pomysłów. Oferujemy nie tylko nowe vintage meble, ale również wykonanie mebli wg pomysłu klienta. Dzięki temu, salon w stylu vintage czy całe mieszkanie, stanie się  fuzją stylizowanych mebli i nowoczesnych rozwiązań, dzięki ktorym meble vintage przetrwają więcej niż wysłużone meble z przeszłości.

Charakterystyczne cechy stylu vintage

  • połączenie staroci i nowoczesnych dodatków,
  • łagodne formy, zaokrąglone brzegi i krawędzie,
  • wykorzystanie odnowionych (lub nie) mebli z drugiej ręki,
  • charakterystyczne dodatki – porcelana, kryształowe misy, świeże kwiaty (uwaga – paprocie wracają do łask!).

Meble w stylu vintage

Styl vintage to szerokie pojęcie pod którym kryją się zarówno postarzane meble, jak i meble stylizowane. Najbardziej popularne białe meble vintage czerpią z różnych stylów: w uwadze są zarówno meble vintage w stylu prowansalskim jak i duńskie meble w stylu vintage. Jako producent, mamy duże możliwości działania. Oferujemy nie tylko nowe modele, zaprojektowane przez nas. Możemy wykonać meble na wymiar, lub zmodyfikować nasz projekt, zgodnie z życzeniem klienta. Dzięki takiej współpracy, sprzedawane online meble vintage powstają najczęściej w jednym egzemplarzu i są prawdziwą ozdobą retro salonu czy sypialni. Z naszej pracowni wyszły takie meble jak, kredens vintage, postarzane krzesło, bielony, prowansalski stół, postarzany stolik nocny.

Początek stylu vintage jest datowany na XIX wiek i pierwotnie polegał na noszeniu ubrań z innej epoki lub łączeniu stylów z różnych epok. Podobnie wygląda styl vintage we wnętrzach, gdzie stare przeplata się z nowym. Można również pójść dalej i stworzyć w całości wnętrze vintage, nie patrząc na aktualne trendy. Przyjęło się, że wszystko, co liczy więcej niż 25 lat jest uznawane za vintage.

Nie jest błędem pozostawianie starych, rodzinnych mebli i dekoracji i zestawić je z nowoczesnymi meblami vintage, które wyglądają na stare, ale przetrwają więcej niż niejeden mebel znaleziony na strychu. Wiele osób myli vintage meble z meblami shabby chic, które są kojarzone z różem i dużą ilością przecieranej bieli. Meble vintage łączy się z kolorami natury, różnymi kolorami drewna, skóry czy żelaza. Nierzadko meble w stylu vintage są łączone z ciężkimi, aksamitnymi zasłonami, które zaciemniają wnętrze, dodając im tajemnicy.

Jeśli chcemy otrzymać wnętrze vintage w jasnym stylu, warto włączyć meble w stylu prowansalskim, kute krzesła, ozdobne ramy luster, niekoniecznie w kolorze białym, a raczej brązowym, czarnym. Lubimy wystrój wnętrz retro za możliwość ocalenia rodzinnych pamiątek i mebli, które włączymy do wnętrza jako prawdziwą ozdobę, a nie przypadkowy przedmiot, na którego nie mamy pomysłu. Meblarnia, producent mebli vintage, oferuje wykonanie mebli na wymiar, z uwzględnieniem wskazówek dotyczących ich wykończenia, aby nowe meble vintage gładko weszły do kolekcji mebli rodzinnych.