Drewniane meble – fakty i mity
lechowski / 02.10.2021

Drewniane meble - fakty i mity

Czy męczy Cię czasem sprzeczność informacji, na jakie trafiasz w sieci? Przykładowo – chcesz zaaranżować pomieszczenie w określony sposób, jednak trafiasz na sprzeczne informacje i wskazówki. Dzisiaj przyjrzymy się faktom i mitom, jakie krążą w sieci i dotyczą drewnianych mebli.

Fakty i mity o drewnianych meblach

Drewniane meble – fakty i mity

Drewniane meble są bardzo drogie: MIT

Oczywiście – znajdziesz na rynku meble drewniane, które mogą być bardzo drogie, ale jednocześnie na rynku znajduje się wiele firm oferujących drewniane meble w naprawdę przystępnej cenie. Ponadto nie zapominaj, że drewniane meble są stworzone z różnych gatunków drewna. Jednym z tańszych rodzajów jest drewno sosnowe, które sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu. Tak więc niezależnie od tego, czy szukasz drewnianych mebli do salonu czy pojedynczego mebla – możesz wybierać w naprawdę sporym wachlarzu możliwości.

Zobacz oferty w sklepie internetowym mebllegro : stoły drewniane

Jeśli chcielibyśmy spojrzeć na cenę drewnianych mebli z praktycznego punktu widzenia, warto wspomnieć o tym, że pojedynczy wydatek na dobrej jakości meble drewniane opłaca się o wiele bardziej niż wymienianie mebli z płyty co kilka lat.

Drewniane meble są ekologiczne: FAKT

Drewno jest surowcem naturalnym, dzięki czemu bez problemu się rozłoży. Ponadto meble wykonane z drewna można śmiało poddawać renowacji, a ich uniwersalność sprawia, że mogą wielokrotnie zmieniać nie tylko pomieszczenia, ale też właścicieli! Jeśli więc rzuci Ci się w oczy drewniana witryna w sklepie ze starociami – nie spisuj jej na straty.

Zobacz oferty w sklepie internetowym mebllegro : stoły drewniano metalowe.

Meble drewniane są nietrwałe i trzeba bardzo o nie dbać: MIT

Drewniane meble mają określone potrzeby, jak na przykład to, że nie powinny stać w pomieszczeniach o zbyt dużej wilgoci. Dodatkowo – meble z drewna nie znoszą kontaktu z wodą lub nadmiarem ciepła. Nie powinny być czyszczone silnymi detergentami, ponieważ wystarczająca może okazać się zwykła, dobrze wyciśnięta szmatka z ewentualnym dodatkiem płynu dedykowanego meblom drewnianym.

Ale właśnie dbałość o wygląd mebli zdecydowanie wyklucza ich nietrwałość. Regularne czyszczenie i pielęgnacja mebli drewnianych sprawia, że pięknie prezentują się przez lata i dodatkowo starzeją się zgodnością, nabierając jeszcze większej klasy.

Zobacz oferty w sklepie internetowym mebllegro : stoły drewniane z krzesłami.

Dbałość o drewniane meble wcale nie jest czasochłonna – wystarczy nawet regularne 10 minut w tygodniu, by efekty były zadowalające.

Z meblami z drewna urządzisz właściwie każde wnętrze: FAKT

Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie urządzasz i jaki docelowy styl ma w nim panować, meble drewniane sprawdzą się zawsze! Zwróć uwagę na to, że meble z drewna stanowią bazę właściwie wszystkich stylów. Meble drewniane do salonu mogą mieć tak naprawdę wiele odsłon!

Zobacz oferty w sklepie internetowym mebllegro : krzesła drewniane.

Meble z drewna nie nadają się do pokoju dziecięcego: MIT

Meble dziecięce jak najbardziej mogą być wykonane z drewna – warto jedynie zwrócić uwagę na to, czym zostały pokryte. Nie każda biała komoda, która wygląda minimalistycznie i ekologicznie jest wykonana z najwyższej jakości materiałów. W tym wypadku to, czym pokryte są meble będzie miało ogromne znaczenie!

Co więcej, meble drewniane to odpowiedni zakup do pokoju dziecięcego właśnie z uwagi na trwałość i uniwersalność. Takie meble mogą rosnąć wraz z dzieckiem!