Biały stół drewniany - idealny do każdej jadalni
lechowski / 02.10.2021

Biały stół drewniany - idealny do każdej jadalni

Jadalnia to wyjątkowo rodzinne pomieszczenie – to przecież w niej spożywamy wspólnie posiłki, świętujemy oraz przyjmujemy gości. Planujesz lub jesteś w trakcie urządzania jadalni? Jeśli tak – ten wpis jest specjalnie dla Ciebie. Dzisiaj podpowiemy, czym kierować się urządzając to pomieszczenie, w jaki sposób wybrać meble do jadalni oraz skupimy się na tym, jaki stół do jadalni będzie najlepszym wyborem.

Biały stół drewniany - idealny do każdej jadalni

Meble do jadalni

Jadalnia często stanowi pomieszczenie, które pełni funkcję reprezentacyjną. To właśnie tam przyjmujemy gości wydając rodzinne obiady i przyjęcia. Warto zatem zadbać, by było to pomieszczenie nie tylko praktyczne, ale też elegancko urządzone. Co zapewni nam wspomnianą elegancję? Przede wszystkim ponadczasowe meble z litego drewna, które oprócz pięknego wyglądu będą stanowić wyposażenie na lata. Meble z naturalnego drewna są bowiem niezwykle odporne na uszkodzenia, solidne oraz trwałe.
 

Jadalnia w stylu prowansalskim

Jeśli jesteś typowym domatorem i uwielbiasz przytulną atmosferę to styl prowansalski jest stworzony dla Ciebie! Wnętrza zaaranżowane w tym stylu wyposażone są w drewniane meble oraz dodatki z naturalnych materiałów. Styl prowansalski w pomieszczeniu, o którym dzisiaj mowa to przede wszystkim meble do jadalni białe. Taka kolorystyka umożliwia ogromną ilość opcji aranżacyjnych, a kiedy dany wystrój nam się znudzi – zmieniając jedynie dodatki, można odświeżyć pokój nie do poznania. W jadalni w stylu prowansalskim przepięknie prezentują się różnego rodzaju kredensy. Również estetyczna witryna sosnowa biała, w której wyeksponujesz rodzinną zastawę, pasuje idealnie do wspomnianego stylu. Wybierając meble do jadalni nie zapomnij zainwestować w biały stół drewniany, który świetnie podkreśli przytulną i rodzinną atmosferę w pomieszczeniu.
 

Stół do jadalni

Czym należy się kierować, jeśli chodzi o wybór stołu do jadalni? Przede wszystkim metrażem jadalni oraz tym, ile docelowo osób będzie z niego korzystać. Jeśli jest to niewiele osób, ale planujesz organizować u siebie m.in. święta i rodzinne imprezy – warto zainwestować w stół z opcją dokupienia dostawek. Przy wyborze kształtu stołu, warto kierować się nie tylko naszymi upodobaniami, ale też funkcjonalnością. Na rynku znajdziesz przede wszystkim:

  • Stoły okrągłe – idealne dla miłośników klasyki. Żeby prezentować się dobrze potrzebują sporej przestrzeni. Przy okrągłym stole ilość miejsc jest ograniczona – wszystko zależy od średnicy stołu.
  • Stoły kwadratowe – świetne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu. Stół kwadratowy sprawdzi się nawet dla czterech osób, a jeśli zostanie wyposażony w dodatkową funkcję rozkładania, zyska na dodatkowej funkcjonalności.
  • Stoły prostokątne – jedna z najbardziej ergonomicznych opcji. Dzięki swojemu kształtowi sprawdzi się zarówno na środku jadalni jak i w kącie, zapewniając jednocześnie sporo miejsc siedzących dla gości.

Zostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniego surowca oraz kolorystyki. Jeśli chodzi o surowiec: wybór jest prosty – najlepiej inwestować w naturalne drewno. Osobom, które nie chcą wydawać fortuny polecamy meble z drewna sosnowego. Jest to jeden z tańszych typów drewna, któremu niczego nie brak.

Jeśli mowa o kolorystyce tuż obok koloru naturalnego drewna króluje kolor bieli, dlatego stół drewniany biały to jeden z najczęstszych wyborów. Ciekawą opcją, która łączy nutę nowoczesności z klasyką jest połączenie bieli z kolorem drewna – np. biały stół z drewnianym blatem.

Na rynku znajdziesz również nowoczesne stoły do jadalni wykonane najczęściej z drewna dębu. Takie stoły mają często niestandardowe kształty, a także są połączone z nietypowymi materiałami (np. posiadają metalowe nogi).