Białe i czarne krzesła do jadalni i salonu: plusy i minusy / mebllegro
lechowski / 07.08.2021

Białe i czarne krzesła do jadalni i salonu: plusy i minusy

W dzisiejszych czasach projektanci skłaniają się ku minimalistycznym projektom z dodatkiem eklektycznych elementów i ciekawych punktów centralnych. Użycie koloru jest uniwersalne, ale monochromatyczne meble powracają i to nie bez powodu. Nic nie wygląda bardziej klasycznie i elegancko niż nowoczesny stół jadalny sparowany z krzesłami w tym samym kolorze. To może być dowolny kolor, ale biel i czerń są standardem w świecie designu, są ponadczasowe...

Można je zastosować wszędzie - w minimalistycznym wystroju skandynawskim, w stylu vintage i boho.

Oto kilka faktów na temat nowoczesnych białych i czarnych krzeseł do jadalni.

Białe i czarne krzesła do jadalni i salonu: plusy i minusy / mebllegro

Użyj czarnych lub białych krzeseł jako punktu centralnego

Użyj nowoczesnych białych lub czarnych krzeseł do jadalni jako punktu centralnego. Prawdą jest, że każdy pokój w domu powinien mieć centralny punkt, aby stworzyć zrównoważony projekt, który jest zarówno interesujący, jak i wygodny do przebywania w jego przestrzeni. Białe lub czarne krzesła mogą pomóc osiągnąć właśnie taki efekt. Istnieje wiele korzyści jakie dają białe krzesła jadalniane w domu, a podstawową z nich jest ich klasyczny wygląd. Czarne krzesła charakteryzuje natomiast pewna niewymuszona elegancja. W zależności od ogólnego projektu jadalni, białe krzesła mogą albo naprawdę wyróżniać się lub wspierać ten projekt, zapewniając czysty, nowoczesny wygląd z domieszką luksusu. Czarne krzesła natomiast podkreślą industrialność wnętrza, sprawdzą się także w eleganckich projektach o nieco hotelowym charakterze.

Może Cię zainteresować: Jak dobrać odpowiednie krzesła do jadalnianego stołu?

Użyj nowoczesnych białych lub czarnych krzeseł do jadalni jako punktu centralnego / mebllegro

Mądrze wybierz materiał wykonania

To problem numer jeden z białymi meblami wszelkiego rodzaju - wyglądają świetnie, ale są podatne na plamy, szczególnie jeśli decydujemy się na tapicerowane białe krzesła do jadalni.

Rodziny z małymi dziećmi i zwierzętami domowymi powinny naprawdę rozważyć materiał, z którego wykonane są białe meble. Więc jeśli planujesz kupić zestaw białych krzeseł do jadalni pomyśl o materiale, który chcesz wybrać – tapicerka powinna być odporna na plamy, a drewno odpowiednio zaimpregnowane.

Czarne drewniane krzesła może eksponują mniej plamy, ale jeśli nie będą zabezpieczone lakierem, szybko zobaczymy na nich widoczne rysy i ubytki. Natomiast czarne tapicerowane krzesła także musi charakteryzować odporność na czyszczenie, nic nie wygląda bowiem gorzej, niż przetarta czy nierówno wybarwiona czerń.

Może Cię zainteresować: Jakie krzesło wybrać do jadalni: tapicerowane, czy drewniane?

Całkowicie biały lub czarny wystrój - tak czy nie?

Jadalnia, która jest całkowicie biała lub czarna to często kontrowersyjne rozwiązane. Twoje nowoczesne białe krzesła do jadalni mogą zgubić się w takim projekcie, jeśli biel będzie wszechobecna także w meblach, dodatkach i tekstyliach. Ważne jest, aby pomyśleć o materiałach, których używasz; rozważ drewnianą lub kafelkową podłogę, aby w przypadku bieli twój projekt nie był zbyt skandynawsko zimny.

Wybierz białe krzesła z tapicerką, aby wyglądały przytulniej i aby siedziało się na nich bardziej komfortowo. Możesz również ocieplić biały design złotymi lub miedzianymi wykończeniami.

Czerń ma to do siebie, że jest ciężka i pomniejsza pomieszczenia. Dlatego decydując się na czarne krzesła do jadalni lub kuchni, wybierz jaśniejszy stół, na przykład w kolorze naturalnego drewna lub przynajmniej na drewnianych nogach.

Nie zalecamy czarnego total looku, bo z perspektywy spędzania w takim pomieszczeniu sporej ilości czasu, będzie ono przytłaczające i mało przyjazne.