Do jakiego wnętrza pasuje tapicerowane krzesło velvet
lechowski / 11.09.2021

Do jakiego wnętrza pasuje krzesło velvet?

Krzesło velvet to najczęściej i najchętniej kupowane krzesła do salonu lub jadalni, ponieważ urządzanie wnętrz wymaga od nas niesamowitego wyczucia estetyki i jednocześnie zapewnienia nam wygody w codziennym użytkowaniu. Jakie meble są więc w stanie zaspokoić obydwie te potrzeby? Efektowne i niesamowicie komfortowe krzesło velvet, tapicerowane aksamitną tkaniną w najbardziej różnorodnych kolorach. Sami przekonajcie się jak wiele elegancji wnoszą do naszych wnętrz te pełne szyku krzesła tapicerowane.

Może Cię zainteresuje: Jeżeli nie wiesz jak zacząć i o co chodzi w stylu industrialnym, to możliwe, ze zainteresuje Cię artykuł 3 zasady stylu industrialnego - jak zacząć?

Magia aksamitu, czyli krzesło velvet we wnętrzach

Magia aksamitu, czyli krzesło velvet we wnętrzach

Krzesło velvet, oprócz tego, że jest funkcjonalne, staje się coraz bardziej efektowne. Jego sylwetka z roku na rok pięknieje i nabiera coraz to nowych kształtów, które obszywane są coraz to nowszymi i bardziej szykownymi kolorami tapicerek. Wszystko po to, aby jak najlepiej wywiązywać się z roli reprezentanta stylu w wybranym przez nas wnętrzu. Pomimo, że aksamitna tapicerka kojarzy się nam przede wszystkim z wnętrzem w stylu klasycznym lub glamour, to stereotyp ten możemy już odesłać do lamusa. Velvetowe materiały podbiły rynek tapicerski, a szczególnie często i chętnie są wykorzystywane do wykończenia krzeseł.

Welurowe krzesła dopasowują się do każdego typu aranżacji w dobrym stylu. Używamy je we wnętrzach w stylu loft, scandi, boho oraz modern. Ale nie szufladkujmy swoich przestrzeni tylko do jednego rodzaju aranżacji. Dziś mieszanie stylów i przeplatanie najbardziej charakterystycznych dla nich akcentów, to bardzo istotny element urządzania. Ostatnio dużą popularnością charakteryzują się krzesła aksamitne, które nawiązują do klasyki, a z drugiej strony stanowią doskonały przykład współczesnych wzorów.

Zobacz również: Poszukujesz gotowego zestawu stół z krzesłami w stylu industrialnym? Może chcesz samemu dobrać krzesła do wybranego stołu industrialnego? Jeżeli tak, to artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy z pewnością pomoże odpowiedzieć na pytanie: jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego?

Welurowe krzesła dopasowują się do każdego typu aranżacji w dobrym stylu

Połączenie tego co najlepsze z obu nurtów, dało nam znakomite projekty pasujące do każdego wnętrza. Tak naprawdę to, czy krzesło pasuje do aranżacji, określane jest przez jego kolorystykę, szczególne dodatki i rodzaj podstawy. Określona kolorystyka pozwala podkreślić charakter wnętrza lub go lekko zneutralizować, aby nie był zbyt krzykliwy. Ostatnio modna staję się dewiza, „im barwniej tym lepiej” co powoduje, że coraz częściej kompletujemy różnorodne kolory krzeseł przy stole. Bardzo efektowne stały się krzesła do jadalni na czarnych podstawach, które idealnie wkomponują się do zestawu ze stołem drewnianym w stylu industrialnym.

Bardzo efektowne stały się krzesła do jadalni na czarnych podstawach

Szczególnie istotne jest także to, czy krzesło velvet posiada jakiekolwiek dodatkowe akcenty, takie jak podłokietniki, czy wytworne pikowania, ponieważ aksamitne krzesło pikowane bardziej przychyla się do stylu glamour, klasycznego lub hampton.

Dwa wnętrza, w których nie może zabraknąć krzesła velvet

Tapicerowane krzesła velvet najlepiej dekorują i wypełniają przestrzeń nowoczesnych salonów i jadalni. Rzadziej możemy spotkać je w tradycyjnej kuchni, z pewnością dlatego, że obawiamy się zabrudzeń tapicerki. Wyjątkiem są oczywiście salony łączone z aneksem kuchennym, gdzie połączenie tych dwóch stref wymaga spójnego motywu, którym może stać się oczywiście tapicerka welwetowa.

dużą popularnością charakteryzują się krzesła aksamitne, które nawiązują do klasyki

Urządzając wnętrze salonu lub jadalni zwracamy także uwagę na naszą wygodę i komfort użytkowania, dlatego krzesła aksamitne sprawdzają się w tej roli doskonale. Ich miękkie, welwetowe tapicerki są niezwykle komfortowe, a w dodatku bardzo efektowne. Przyjemnym odczuciom sprzyja także stosowanie pianek w roli wypełnienia, dzięki którym siedzisko jest wygodne i pozwala na długie przesiadywanie przy stole. Jest to niezwykle istotne, ponieważ krzesła są jednym z najczęściej eksploatowanych mebli w domu.

Eleganckie krzesła velvet w połączeniu z odpowiednim stołem do jadalni wprowadzą do pokoju dziennego odrobinę szyku i elegancji. Krzesła welurowe są przy tym bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ich tapicerka nie potrzebuje skomplikowanych sposobów czyszczenia i możemy ją przecierać czystą szmatką z wodą aby je odświeżać. W ofercie większości sklepów znajdują się także łatwo dostępne środki do czyszczenia lub pielęgnacji tego typu materiałów. Wyposażając dom lub mieszkanie zmagamy się z rożnymi dylematami, a w tym zastanawiamy się czy krzesła velvetowe będą pasować do naszego wnętrza? Z pewnością odpowiedni dobór koloru tapicerki, czy rodzaju podstawy na to pozwoli. Dzięki bogatej ofercie na rynku, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.