Nowoczesne ławy i stoliki kawowe loft
lechowski / 11.09.2021

Nowoczesne ławy i stoliki kawowe loft

Surowe, drewniane pełne niedoskonałości blaty oraz proste, metalowe podstawy to kwintesencja wykonania loftowych ław i stolików kawowych loft. Ich wyjątkowy design pozwala ulokować je zarówno w salonach inspirowanych industrialnym klimatem, jak i w skandynawskich wnętrzach z lekkim akcentem loftowych elementów. Bez względu, który wariant odpowiada naszym aranżacjom, użycie ławy lub stolika loftowego odwdzięczy się pięknym efektem końcowym.

Podwójny stolik industrialny okrągły
Podwójny stolik industrialny okrągły

Ponadczasowa moda na ławy i stoliki kawowe loft

Bez względu na obowiązujące trendy wnętrzarskie, salony umeblowane w drewniane ławy i stoliki kawowe loft będą wyglądały ponadczasowo i nigdy nie wyjdą z mody. Początek mody na tego typu ławy lub stoliki kawowe drewniane ocenia się na początek poprzedniego stulecia, gdy bardzo popularne stało się zamieszkiwanie w industrialnych pomieszczeniach, po starych magazynach.

Stół kwadratowy z dostawkami drewniany

Ale nie jest to reguła, gdyż często zdarzają się stoliki kwadratowe w niewielkich rozmiarach i w kwadratowym kształcie. Piękne, drewniane blaty nadają pomieszczeniu ciepła i swojskiego wyglądu, gdzie jednocześnie metalowe podstawy nadają surowości.

Pomimo, że nowoczesne stoliki loftowe są bardzo specyficzne, nie przeszkadza im to we wcieleniu się w inne style. Coraz częściej taki szyk stosowany jest do użycia w aranżacjach boho, scandiboho, retro czy skandynawskim. Pamiętajmy o tym, że mieszanie stylów jest coraz bardziej popularne. Tego typu kompozycja ma na celu wykreowanie mebli o elektrycznym, czyli mieszanym wyrazie – zachwycających i zaskakujących, które dają nam możliwość uzupełnienia o unikalne meble. Choć czasem wymaga to odwagi, warto jest zdobyć się na odrobinę wnętrzarskiego szaleństwa i podjąć wyzwanie.

Ławy i stoliki kawowe loft w nowoczesnej odsłonie

Nowoczesne ławy i stoliki kawowe loft zostały trochę urozmaicone i nabrały bardziej współczesnych kształtów. Najczęściej zmieniają się podstawy. Klasyczne podstawy stworzone z prostych połączeń metalu zmieniają się na bardziej finezyjne. Blaty z kolei mogą mieć bardziej niestandardowe kształty oraz inne wybarwienie drewna. Chociaż klasyczny kolor dębu jest tutaj nie do zastąpienia. Ławy i stoliki kawowe loft dąb pięknie prezentują się także w zestawach ze stołem drewnianym, szczególnie jeśli należy on do tej samej kolekcji. Takie zestawienie z pewnością przykuje uwagę gości i wypełni aranżacje. Nie zapominajmy również o tym, że styl loft to nie tylko drewniane blaty. Coraz częściej producenci dają nam możliwość wyboru ławy lub stolika z blatem imitującym beton. Ten rodzaj wykonania jest niezwykle popularny i z każdym sezonem zdobywa nowych fanów.

Stół pająk mijany blat lite drewno nogi metalowe

Aby nie zaburzać panującego designu, do urządzania wnętrz używano starych mebli lub tworzono nowe z prostych elementów z odzysku. Tak powstały pierwsze ławy i stoliki kawowe loft, które konstruowano ze starych płyt meblowych i stelaży pozostałych po regałach magazynowych. Później władzę przejęły tworzywa sztuczne i wszechobecne połyski, obecnie możemy jednak zaobserwować powrót trendu stylu loft. Tamtejsza stylistyka została w całości zachowana, różni się jedynie rodzaj materiałów, ponieważ sztuką jest czerpanie z historii w taki sposób, aby powstała nowa jakość. Współcześnie do produkcji stolików kawowych i ław, używane są nowe płyty, drewno i metal malowany nowoczesną metodą proszkową. Efekt jest jednak tak samo zachwycający jak przed laty. Przypuszczamy także, że nie wyjdzie z mody ze względu na swoją uniwersalność i nietypowy charakter, który jest w stanie przekonać wszystkich do swojego uroku.

Stół industrialny dębowy nogi W metalowe

Uniwersalne użycie ław i stolików kawowych loft

Meble w stylu loft to najczęściej wybierane meble, wśród popularnych kolekcji do salonu a w szczególności często decydujemy się na zakup ław i stolików kawowych loft. Zarówno jedne, jak i drugie to niezbędny element wyposażenia każdego dobrze umeblowanego salonu.

W przypadku dużej powierzchni pokoju dziennego możemy sobie pozwolić na większą ławę z długim i szerokim blatem, gdy urządzamy jednak niewielki salon możemy zdecydować się na małe i zgrabne stoliki kawowe okrągłe. Wszystko zależy od preferowanej stylistyki oraz charakteru wybranych mebli w salonie. Ławy najczęściej posiadają blaty w kształcie kwadratu lub prostokąta natomiast stoliki są zazwyczaj okrągłe.