FORNIR I LAMINAT

Czym różnią się fornir i laminat?

Fornir dębowy z naturalnego drewna

Fornir jest okleiną naturalną wykonaną z drewna prasowanego pod dużym ciśnieniem i krojonego na plastry cienkie płaty różnej grubości z naturalnego drewna wykożystywany jest do wykończenia mebli, np. stoły fornirowane dębowe lub stoły w okleinie naturalnej fornir dąb sękaty.

Feelwood Nature - struktury zsynchronizowane z obrazem

Feelwood struktury zsynchronizowane z obrazem

Kolekcja Egger Feelwood Nature (okleina 3D) struktury zsynchronizowane z obrazem dekoru

Feelwood Nature

Reprodukcje drewna - drewnopochodne płyty meblowe melaminowane

Reprodukcje drewna

Kolekcja Egger Reprodukcje drewna - drewnopochodne płyty meblowe melaminowane

Reprodukcje drewna

Reprodukcje materiałów

Kolekcja Egger Reprodukcje materiałów - płyta Egger

Reprodukcje materiałów

Naturalne piękno dębowych stołów fornirowanych

Różnorodne składanie warstw drewna po przekrojeniu plastrów pozwala na uzyskanie efektownych układów słojów i unikatowych wzorów na powierzchni blatu stołów dębowych. Dzięki zastosowaniu fornirów naturalnych, stoły dębowe wyglądają elegancko i ponadczasowo.

Stoły drewniane: lite drewno, czy płyta meblowa?

Stoły drewniane wykonane z litego drewna lub nowoczesne stoły w naturalnej okleinie dębowej wymagają specjalnej i regularnej troski - dowiedz się jak konserwować stoły drewniane wykonane z litego drewna lub nowoczesne stoły fornirowane w naturalnej okleinie - forniry dębowe.

Naturalny fornir dębowy czy laminat skutecznie imitujący drewno?

Laminat, czyli sztuczna okleina, która wygląda często jak naturalne drewno to w rzeczywistości żywica z rysunkiem słojów, która skutecznie imituje wygląd drewna o wysokim połysku. Ze względu na wytrzymałość i grubość ten rodzaj pokrycia dzieli się na okleiny CPL, drewnopodobne i Decor. Wybierając stół do swojego domu czy mieszkania należy być świadomym, że większa część stołów dostępnych na rynku wykonanych jest z płyt meblowych MDF w laminacie.

Stoły drewniane w całości wykonane z litego drewna

Oczywiście do wyboru pozostają także stoły drewniane w całości wykonane z litego drewna, ale są one zdecydowanie droższe niż te wcześniej wspomniane, stoły laminowane czy fornirowane.

Standardowo stoły w okleinie lub z laminatu

Standardowo wszystkie stoły oklejone są fornirem lub laminatem. Co to oznacza w praktyce i czym się różnią od siebie forniry i laminaty? Co wybrać? Jak ocenić jakość i co warto wiedzieć? Podpowiadamy... jak wybrać stół i nie dać się nabrać?