lechowski / 09.08.2021

Jak urządzić salon z jadalnią?

 

Jak urządzić salon z jadalnią?

Salon z jadalnią to bardzo funkcjonalne wykorzystanie jednego pomieszczenia, które polecamy każdemu, bez względu na dostępny metraż. Tak naprawdę nie istotne jest czy chcesz zaaranżować duży pokój dzienny z jadalnią, czy chcesz urządzić mały salon, możesz stworzyć miejsce, które będzie praktyczne oraz przytulne. Dużą zaletą tak zaplanowanego pomieszczenia jest jego usytuowanie, czyli bezpośrednia bliskość kuchni, w której przygotowujemy posiłki oraz pokoju wypoczynkowego, gdzie możesz spokojnie wypocząć. Jeżeli zastanawiasz się jak urządzić salon w któruym będzie też jadalnia, poznaj kilka naszych pomysłów.

Mały salon z jadalnią – jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?

Urządzenie małego salonu z jadalnią może wydawać się problematyczne. Niewielki metraż znacząco ogranicza wybór wymarzonych mebli oraz ich ustawienie, jednakże taki problem nie przekreśla całkowicie twoich planów. Planując aranżację należy pamiętać o podstawowej zasadzie – mała przestrzeń powinna być jak najlepiej wykorzystana.

W tym miejscu chcemy dodać, że nie oznacza to zastawienia całego pomieszczenia, wolna przestrzeń jest równie istotna ze względu na wygodę i efekt wizualny. Jak sprawić, by mały salon z jadalnią był funkcjonalny? Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest rozkładany stół do jadalni. Zaletą takiego mebla jest możliwość zmiany jego rozmiaru w zależności od twoich potrzeb.

Planując aranżację małego salonu z jadalnią w bloku, czy w domu jednorodzinnym, cenną wskazówką może być nieregularny kształt pokoju oraz rozmieszczenie okien. Wybierając meble do części wypoczynkowej staraj się unikać przytłaczających i wyrazistych wzorów, które mogą optycznie zmniejszyć wnętrze. Najlepszym wyborem będą jasne kolory oraz proste, minimalistyczne formy. Aby mały salon z jadalnią tworzył spójną całość postaraj się o element przewodni, kolor lub materiał, który połączy dwie różne funkcje w jednym pomieszczeniu.

Jak stworzyć jasny salon z jadalnią?

Jasne wnętrza optycznie powiększają przestrzeń, dlatego też warto zastanowić się jak stworzyć jasny salon z jadalnią. Oczywiście, najlepszym sposobem są naturalne źródła światła, czyli duże okna, które wpuszczają do pokoju dużo światła. Jeżeli jednak salon ma mało naturalnego światła polecamy wykorzystać tricki architektów wnętrz. Jasny salon i jadalnia uzyskamy dzięki odpowiedniej kolorystyce ścian oraz mebli tapicerowanych – różne odcienie bieli, beżu oraz pastelowe kolory świetnie optycznie powiększą wnętrze. Dodatkowo, pionowe lub poziome pasy jako element dekoracyjny, odpowiednio wydłużają lub poszerzają wnętrze.

W uzyskaniu efektu jasnego salonu z jadalnią pomogą również białe fronty w wysokim połysku, które będą idealnie pasowały zarówno do mebli w stylu skandynawskim, industrialnym lub glamour. Innym ciekawym trickiem aranżacyjnym jest wykorzystanie lustra jako elementu dekoracyjnego, które dodatkowo wspaniale odbija i rozprasza światło. Duże lustro możesz umiejscowić w dowolnym miejscu, najlepiej jednak sprawdzi się na ścianie przeciwległej do okna. Planując aranżację salonu z jadalnią, by rozjaśnić wnętrze, warto również zwrócić uwagę na dodatki. Polecamy chromowane, srebrne elementy, które wprowadzą do wnętrza elegancki akcent i świetnie rozproszą światło, natomiast sympatykom bardziej tradycyjnych rozwiązań polecamy przeszklone elementy mebli.

 

Ciekawe inspiracje salonu z jadalnią

Przeglądając internet i szukając inspiracji przy urządzaniu salonu z jadalnią można znaleźć niezliczoną ilość przykładowych aranżacji. Ciekawie prezentują się inspiracje salonu z jadalnią w stylu klasycznym – eleganckie i pozornie proste wnętrza, z drewnianymi meblami i komfortowym wypoczynkiem można bardzo szybko zmieniać za pomocą doboru odpowiednich dodatków. Interesującą inspiracją jest salon z jadalnią zaaranżowany przy użyciu czarnych mebli w wysokim połysku, to pomysł dla odważnych osób, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Nie zapominajmy jednak o meblach matowych, które stają się coraz modniejsze. Jesli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na naszego bloga ,,Meble matowe stają się hitem na 2021r."

Polecamy takie poszukiwanie inspiracji, jednak przed zaplanowaniem aranżacji twojego salonu z jadalnią, warto zastanowić się nad naszymi indywidualnymi potrzebami i wymaganiami. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie znajdziesz idealne meble, które pozwolą ci stworzyć wymarzone wnętrze, w którym miło spędzisz czas przy posiłkach z bliskimi i wypoczynku po ciężkim dniu.