Funkcjonalne i Designerskie Stoły: Klucz do Wyjątkowego Wnętrza
lechowski / 29.10.2021

Funkcjonalne i Designerskie Stoły: Klucz do Wyjątkowego Wnętrza

Współczesny dom nie może obejść się bez stołu. To przy nim zbiera się rodzina, celebruje się wyjątkowe okazje i spędza wspólny czas. W salonach, jadalniach i kuchniach stoły pełnią kluczową rolę. Szczególnie teraz, gdy stoły designerskie stały się integralną częścią aranżacji większości domów. Ten trend cieszy nas niezmiernie, ponieważ oznacza, że Polacy zaczynają doceniać spokojne rodzinne posiłki przy wspólnym stole oraz poświęcają coraz więcej uwagi wyglądowi swoich wnętrz i meblom w nich znajdującym się. Architekci i projektanci, rozpoczynając pracę nad wystrojem pomieszczenia, coraz częściej wybierają stół jako pierwszy element, który będzie skupiał życie domowe, a także wpływać na wybór pozostałych mebli.

Funkcjonalne i Designerskie Stoły: Klucz do Wyjątkowego Wnętrza

Konfiguracja Stołu dla Twojego Wnętrza

Jeśli masz przestronny salon lub jadalnię, rozwiązanie wydaje się proste. Odpowiednie krzesła (umożliwiające wygodne siedzenie przy stole nawet przy większej liczbie gości) i odpowiednie oświetlenie to kluczowe elementy.

Nowoczesność w Kuchni

Umieszczenie designerskich stołów w kuchni może być bardziej wymagające. Wymaga to starannego projektu, aby stół pasował do reszty aranżacji kuchni, łącząc się z ewentualną wyspą kuchenną i pozostawiając wystarczająco miejsca na swobodne korzystanie z pomieszczenia.

Nowoczesne stoły kuchenne

Na szczęście wybór stołów nie stanowi już problemu. Obecnie mamy możliwość zakupu lub zamówienia stołu, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Stoły stylizowane na antyki, przerobione stare stoły znalezione na strychach i wyprzedażach, popularne modele z elementami industrialnymi czy nowoczesnymi stołami to tylko niektóre z dostępnych opcji. Szczególną popularnością cieszą się stoły skandynawskie lub inspirowane tym stylem, który jest bardzo popularny w Polsce.

Elegancja Dębu

Jeśli myślimy o Skandynawii i nowoczesności, to warto rozważyć wybór stołu z prawdziwego drewna. Stoły drewniane kojarzą się z ciepłem i trwałością. Jak pokazują meble przekazywane z pokolenia na pokolenie, potrafią one przetrwać wiele lat i przynosić wiele wspomnień. Polecamy zwłaszcza stoły z dębowym blatem ze względu na ich wytrzymałość i odporność na codzienne użytkowanie.

Stoły z dębowym blatem

Jeśli zdecydujesz się na stół dębowy, upewnij się, że został odpowiednio zabezpieczony i wiedz, jak o niego dbać. Stoły często narażone są na działanie gorących naczyń, plam z barwiących cieczy czy też zabawy najmłodszych domowników. Stoły skandynawskie to jednak nie tylko dąb. Możesz także wybrać sosnę, jesion lub inne drewno, zawsze pamiętając o jego właściwej pielęgnacji.

Może Cię zainteresowaćJak dbać o stół dębowy?

Wnętrze Twojego domu staje się wyjątkowe dzięki designerskim stołom. Dlatego zainwestuj w funkcjonalność i estetykę, a Twój stół stanie się sercem domu, gdzie spędzasz niezapomniane chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Jak wybrać właściwy stół?

Wyposażając swoje mieszkanie musimy zaopatrzyć się także w różnego rodzaju stoły. Różnego rodzaju, ponieważ mogą to być zarówno stoły kuchenne, jak i stoły do jadalni, bądź stoły do salonu. Tak naprawdę w każdym pomieszczeniu znajdziemy miejsce na większy lub mniejszy stolik. Jego typ i zastosowanie zależy tylko od nas, naszej pomysłowości i zapotrzebowania. W małych mieszkaniach postawimy raczej na nieduże modele lub wręcz jeden stół, z kolei w dużych domach można pozwolić sobie na zakup kilku różnych opcji.

Wybierając odpowiedni stół w sklepie internetowym mebllegro, stół do salonu, stół do kuchni lub stół do jadalni należy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością, a w następnej kolejności wyglądem. Typ stołu, jego kształt i formę można zawsze odpowiednio dostosować do własnych potrzeb, jednak stoły powinny być przede wszystkim praktyczne.

Krzesła do stołu industrialnego

Mieszkania urządzone w stylu loft, wyposażone w stoły industrialne to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich.Jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego?Krzesła do stołu industrialnego

Stoły w stylu LOFT

Stoły w stylu LOFT, czyli surowy design z klasą, w domu to idealne połączenie estetyki i funkcjonalności oraz niezwykle modny element wyposażenia domu. Industrialna stylistka coraz częściej inspiruje miłośników gustownych aranżacji wnętrz.Stoły w stylu LOFT, czyli surowy design z klasąStoły w stylu LOFT

Ergonomia jadalnianego stołu?

Większość z nas ma w domu stół i krzesła, które często służą do wszystkiego innego niż spożywanie posiłków. Układamy na nich ubrania, chowamy gazety, trzymamy naczynia i wiele innych.Ergonomia jadalnianego stołu i krzeseł?Ergonomia stołu i krzeseł