Styl skandynawski stołów jadalnianych ma charakter uniwersalny w przeciwieństwie do stylu industrialnego. Minimalistyczne formy pozwalają zachować ład przestrzenny wnętrza oraz dopasować mnóstwo ciekawych dodatków. Jedną z cech stylu skandynawskiego jest użycie naturalnych materiałów, dlatego stawiamy na wysoką jakość litego drewna, które wykorzystujemy do produkcji stelaży i płyty meblowej, z której wykonane jest większość blatów rozkładanych stołów wykończonych naturalnym fornirem dębowym.
To dzięki takim rozwiązaniom oraz dbałości podczas produkcji, stoły prostokątne, w tym i stoły kwadratowe, czy też okrągłe stoły jadalniane zawsze będą wyglądać dobrze i służyć przez wiele lat jako stół w jadalni, czyli jadalniany, ale też w kuchni jako stół kuchenny. Styl industrialny to połączenie materiałów jak drewno i metal, czy beton z metalem. Industrialne stoły rozkładane z metalowymi nogami malowanymi proszkowo na kolor czarny lub biały świetnie nadają się do dużych przestrzeni loftowych utrzymanych w stylu industrialnym lub do mniejszych pomieszczeń w nowoczesnym stylu.
Zalety rozkładanego stołu
Nie od dziś wiadomo, że zakup odpowiedniego stołu nie należy do najprostszych. W grę wchodzą jakość wykonania, przeznaczenie oraz wygoda użytkowania. To inwestycja na lata, dlatego tym bardziej dobór właściwego mebla powinien być dobrze przemyślany. Styl wnętrza, do którego wpasujemy stół jadalniany to również kluczowy punkt, który warto uwzględnić.
Fot. Stół rozkładany okrągły na czarnych noga z czarnymi krzesłami do kuchni i jadalni
Stół w jadalni dla małej i dużej rodziny
Decydując się na stół rozkładany z krzesłami, istotne są wielkość pomieszczenia oraz liczba domowników. Taki stół świetnie sprawdzi się na co dzień, jak również podczas specjalnych okazji. Niejednokrotnie zdarza się tak, że podczas spotkania ze znajomymi lub dalszą rodziną, nie wystarcza miejsca dla wszystkich i trzeba pożyczyć dodatkowy stół od sąsiadów. W przypadku stołu rozkładanego blat wyposażono w system rozsuwania oparty na kulkowych prowadnicach, dzięki któremu możemy uzyskać dodatkowe miejsca w zależności od ilości wkładek i ich długości przekładających się na wymiary stołu po rozłożeniu. W naszej ofercie posiadamy stoły rozkładane o szerokości 90 i 100 cm, które po rozsunięciu blatu będą dłuższe o dodatkowe 40cm lub 50cm w zależności od wymiaru wkładki dla danego modelu i ich wielokrotność sięgającą nawet i 400cm dodatkowego blatu (duże stoły rozkładane na 8 nogach). Zaletą rozkładanego stołu jest niewątpliwie możliwość modyfikacji długości blatu. Możemy go wydłużyć lub skrócić.
Wybierz jeden z naszych rozkładanych stołów
Stół w stylu skandynawskim to stół, który łączy ze sobą nowoczesność oraz klasykę. Prosta konstrukcja mebla, oparta na stalowych nogach sprawdzi się we wnętrzu modernistycznym oraz tradycyjnym. Stół w wersji nierozkładanej może posłużyć jako biurko.
Nowoczesny stół jadalniany w stylu loftowym sprawdzi się na otwartych przestrzeniach w salonie, a także sali konferencyjnej. Do podstawy stołu można zamontować dodatkowe stężenia ze śrubami rzymskimi, które podkreślą charakter nowoczesnego wnętrza.
Prostokątny stół na czarnych metalowych nogach
Model S37 to nowoczesna forma w industrialnym stylu, S37 to stół rozkładany prostokątny na solidnej metalowej ramie i wyposażony w system rozsuwania blatu oraz dwie dodatkowe wkładki. Ten nowoczesny stół jadalniany posiada u podstawy szerokie nogi ze stali lakierowanej proszkowo, dzięki czemu wygląda solidnie i elegancko.
Fot. Prostokątny stół rozkładany na czarnych nogach ze stali
Rozkładany stół prostokątny na białych nogach
Stół rozkładany na białych nogach ze stali (model S37) to nic innego jak wyżej wymieniony stół prostokątny z czarnymi nogami metalowymi wyposażony w blat prostokątny rozsuwany oraz dwie wkładki o długości 40cm każda dla stołów o wymiarach blatu 160x90cm i 180x90cm
Fot. Prostokątny stół rozkładany na białych nogach ze stali
Duży stół rozkładany z metalowymi nogami ze stali malowanej proszkowo w kolorze białym i blatem prostokątnym o wymiarach 200x100cm w standardzie posiada dwie dodatkowe wkładki po 50cm dodatkowej długości blatu każda. Po rozłożeniu stołu otrzymujemy duży stół 12 osobowy o wymiarach 300x100cm Więcej o wymiarach stołów do jadalni. W niektórych przypadkach przy stole usiądzie nawet i do 14 osób o nieco mniejszych gabarytach niż rosły mężczyzna szeroki w barkach.
Stół rozkładany okrągły
Okrągły stół rozkładany PAJĄK z metalowymi nogami splecionymi w kształcie litery X to coś dla miłośników okrągłych stołów rozkładanych w stylu industrialnym. Model S27, czyli stolik okrągły, z blatem rozsuwanym (stoły okrągłe rozkładane) występuje w trzech rozmiarach określającej je średnicy. Stolik z blatem rozkładanym okrągły i średnicy ⌀100cm, ⌀110cm i ⌀120cm. Dodatkowo wyposażony jest on w jedną wkładkę powiększającą stół okrągły o dodatkowe 40cm długości i odpowiednio 100cm, 110cm i 120cm szerokości - wg wymienionych wcześniej trzech dostępnych rozmiarów określanych jako średnica okrągłego blatu stołu rozkładanego.
Fot. Okrągły stół rozkładany na metalowych nogach z drewnianymi krzesłami tapicerowanymi
Po rozłożeniu stołu zyskujemy około pół metra kwadratowego dodatkowego blatu, a niepozorny kształt okrągłego stołu rozkładanego, przekształca się w elipsę. Rozłożenie stołu sprawia, że ma się wrażenie, że jest to zupełnie inny stół. Okrągły stół rozkładany z krzesłami tapicerowanymi świetnie nadaje się do małego salonu lub niewielkiej jadalni w stylu industrialnym.
Fot. Stół okrągły 4 osobowy rozkładany po rozłożeniu jako stół 6 osobowy w kształcie eliptycznym
Wymiary stołów okrągłych przed i po rozłożeniu
Dla stołów okrągłych jako rozmiary blatów podaje się jego średnicę, natomiast po rozłożeniu stołu okrągłego wymiary otrzymanego stołu eliptycznego określa szerokość lub średnica i długość blatu po rozłożeniu.
- stół rozkładany okrągły ⌀100cm z 1 wkładką o długości 40cm w rezultacie daje blat w kształcie elipsy o wymiarach 100x140cm,
- okrągły stół o średnicy blatu ⌀110cm +1x40cm rozkładany do elipsy 110x150cm
- stół z rozsuwanym blatem okrągłym ⌀120cm i dodatkową wkładką o wymiarach 120x40cm po rozsunięciu blatu i montażu wkładki otrzymujemy całkiem pokaźny stół o wymiarach blatu 120x160cm.