Fornir do produkcji mebli w okleinie naturalnej

Wykorzystanie forniru do produkcji mebli jako materiału z naturalnego drewna podczas procesu wykańczania blatów stołów w okleinie naturalnej - stoły fornirowane dąb i dąb sękaty to wygląd drewna wraz z jego niepowtarzalnym usłojeniem naturalnego drewna dębowego oraz dębu sękatego o znacznie większej ilości sęków przypadających na powierzchnię blatu w okleinie naturalnej dąb sękaty. Używane w trakcie produkcji naszych mebli, forniry naturalne, pochodzą od uznanych na rynku producentów, którzy cenią sobie zarówno wytrzymałość, jak i estetyczny wygląd oferowanych towarów. W ofercie firmy znajdują się także forniry naturalne oraz okleiny drewnopodobne. Okleina meblowa drewniana to materiał, który zyskuje na coraz większej popularności. Użytkownicy doceniają łatwość jej aplikowania na różnego rodzaju powierzchnie, solidność, a także oryginalny i naturalny wygląd.

Forniry drewniane – właściwości oraz zastosowanie

Forniry naturalne to rozwiązanie dla osób o szczególnej wrażliwości estetycznej. Materiał zachowuje szlachetne piękno drewna i prezentuje się o wiele okazalej niż tanie imitacje. Fornir meblowy znakomicie sprawdza się jako materiał wykończeniowy mebli salonowych, drzwi wewnętrznych, stołów i stolików koktajlowych oraz paneli dekoracyjnych. Doskonale zaprezentuje się na ladzie hotelowej lub sklepowej oraz na frontach szafek w kuchni, pokoju dziennym lub łazience. Fornir wygląda tak interesująco dzięki nieregularności drzewa. Zobaczysz tu naturalne usłojenia, odcienie i inne dodatki. Materiał łączy piękno prawdziwego drewna z praktycznymi właściwościami wytrzymałej okleiny.

Na czym polega Fornirowanie drewna i dlaczego korzystanie z fornirów jest takie wyjątkowe?

Fornirowanie drewna to maszynowe cięcie szlachetnych gatunków na bardzo cienkie arkusze. Ich grubość wynosi zazwyczaj ok. 1,5 mm. Dzięki zastosowaniu odpowiednich klejów forniry naturalne można w bezproblemowy sposób zaaplikować na różnego rodzaju powierzchnie i zwiększyć tym samym wartość dekoracyjną mebli. Okleina drewniana wykonana z dobrego gatunku jest znakomitym rozwiązaniem, z którego można skorzystać również przy różnego rodzaju zabudowach. Daje to możliwość nadania szlachetności i wyjątkowego wyglądu bez ponoszenia wygórowanych kosztów. Forniry drewniane pozwalają zamaskować tańsze i mniej atrakcyjnie wizualnie materiały, lecz posiadające takie same lub podobne właściwości funkcjonalne.

Czym jest fornir i jakie ma zastosowanie?

Co to fornir i fornirowanie?

Fornir to pojęcie, które wielu osobom nie mówi zbyt wiele. Tymczasem wielu z nas posiada go w swoim domu. Fornir to nic innego, jak cienki plaster drewna, który wykorzystywany jest do produkcji mebli, frontów szafek kuchennych i łazienkowych, szaf wnękowych czy garderoby oraz fornirowanych blatów stołów z płyty meblowej. Fornir wyróżnia się walorami dekoracyjnymi i to właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się pięknym umeblowaniem swoich mieszkań i wyjątkowymi stołami w salonie, jadalni, czy kuchni.

Fornir naturalny Dąb

Fornir naturalny Dąb

W przypadku fornirów, skrawa się wcześniej sprasowane i barwione arkusze drewna. Taka technologia pozwala na uzyskanie forniru o naturalnym usłojeniu i kolorze zachowując jednak piękno i różnorodność naturalnego drewna. Popularne okleiny naturalne to podstawowy fornir naturalny dąb, oraz zyskujący na popularności fornir naturalny dąb sękaty. Forniry te są niczym innym jak okleinami naturalnymi i nazywane są nimi równie chętnie, czyli fornir dąb i fornir dąb sękaty nazywane są równie często okleiną naturalną dębową i okleiną naturalną dąb sękaty

O wyższości forniru nad laminatem, czyli okleina okleinie nie równawną pracę. Przy odrobini

Przewaga forniru nad laminatem

Fornir, eko-fornir, a może laminat? Oglądając lub zamawiając meble i drzwi przez internet możemy odnieść wrażenie, że powyższe warianty różnią się przede wszystkim ceną. Jednak warto przyjrzeć się im bliżej, żeby uniknąć kosztownych rozczarowań. Czy mebel musi być w całości wykonany z drewna, żeby wyglądał jak drewniany? Niekoniecznie. Czy każdy mebel lub element stolarki, który wygląda na drewniany, został wykonany z naturalnych materiałów? Też nie! Obecnie na rynku mamy do wyboru multum oklein - drewnianych lub drewnopodobnych.