Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021
lechowski / 28.09.2021

Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Loftowy styl nieustępliwie bryluje we wnętrzach naszych mieszkań, szczególnie popularny jest wnętrze salonu w stylu industrialnym. Przewidujemy również, że w rozpoczynającym się sezonie na modne wnętrza 2021r. odegra istotną rolę w tworzeniu nowoczesnych aranżacji.

W przeciągu ostatnich lat styl industrialny zmienił się jednak i poszedł trochę na kompromis, pozwalając na wprowadzenie do swoich wnętrz akcentów z innych stylów. Raczej wyszło mu to tylko na dobre, ponieważ nie jest już taki surowy i ekstrawagancki jak na początku, dzięki czemu jest bardziej dostępny dla żółtodziobów.

Styl industrialny nazywany loftowym

Jeżeli nie wiesz jak zacząć? i o co chodzi w stylu industrialnym?, to możliwe, ze zainteresuje Cię artykuł opisujący 3 zasady stylu industrialnego stanowiące podstawę stylu loftowego - wskazówki dla początkujących pragnących zcząć swoją przygodę w dobrym stylu :).

wnętrze salonu w stylu industrialnym / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Jasny salon w stylu loftowym

Przestrone wnętrza typu loft w tym i salon loftowy, kojarzą się głownie z ciemnymi barwami. Ciemne kolory wnętrz zazwyczaj nadawały im elementy betonu i metalu, naturalna cegła oraz ciemne, skórzane meble.

Obecnie aranżacje industrialne zmieniły się pod tym względem dość znacznie. Ciemne niegdyś ściany zostały rozjaśnione jaśniejszymi kolorami. Dziś rzadziej używa się cegły czerwonej - często cegłe zastepując cegłę na rzecz betonu i drewnianych elementów w postaci paneli lamelowych. Narożniki, sofy do salonu także prezentują się w jaśniejszych tapicerkach, co zdecydowanie rozjaśnia pomieszczenia.

Zobacz również ten artykuł surowy design z klasą w stylu loft

Styl loftowy salon w jaśniejszych barwach / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021
Loftowy salon z antresolą w jasnych kolorach / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Mały salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour

Coraz częściej możemy także zaobserwować dekorowanie małego salonu w styl industrialny oraz dodatki będące charakterystycznymi dodatkami dla innych stylów. Może mały stolik kawowy będzie odpowiedni do Twojego małego salonu LOFTOWEGO? Czytaj artykuł aby sprawdzić jakie ławy i stoliki kawowe będą odpowiednie do wnętrza małego salonu w bloku: Nowoczesne ławy i stoliki kawowe LOFT 

Mały salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021
Duży salon w stylu industrialnym z antresolą w stylu industrialnym z elementami boho / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Najczęściej są to poduszki dekoracyjne w stylu boho z frędzlami lub dodatkowy element wyposażenia w postaci fotela do salonu, dekoracyjnej doniczki lub lampy stojącej. Zmieniliśmy również podejście do dekoracji okien. Kiedyś nie do pomyslenia było zasłonięcie okien za pomocą zasłon, dziś zasłaniamy okna i wprowadzamy do pomieszczenia przytulny klimat.

Kuchnia industrialna i styl loftowy w salonie – wspólne akcenty / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Poszukujesz gotowego zestawu stół z krzesłami w stylu industrialnym? Może stół industrialny już masz wybray i chcesz samemu dobrać krzesła do stołu PASUJĄCE DO stylu industrialnego? Jeżeli tak, to artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy z pewnością pomoże odpowiedzieć na pytanie: jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego?

Mebllegro 🛒 STOŁY INDUSTRIALNE 🛍️ #skleponline

Zapraszamy do oglądania video w ramach kanału sklepu na platformie YouTube! Link: youtube.com/@mebllegro (nowe okno)

Surowy, industrialny styl to trend ostatnich sezonów, który dumnie zagościł w aranżacjach, łącząc funkcjonalny minimalizm z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Mocne akcenty dominujących faktur i materiałów przykuwają uwagę.

STÓŁ LOFTOWY - link do sklepu INSPIROWANY WNĘTRZEM PRZEMYSŁOWYM i FABRYCZNYM STYLEM INDUSTRIALNYM @mebllegro

STÓŁ INDUSTRIALNY DO JADALNI

W jadalni inspirowanej wnętrzem poprzemysłowej fabryki nie może zabraknąć stołu industrialnego. Wyrazisty projekt o masywnych kształtach sprawi, że proste, minimalistyczne wnętrze zyska oryginalności. Stoły loftowe mogą być punktem wyjścia do stworzenia nieszablonowej aranżacji.

KRZESŁO LOFTOWE DO STOŁU Z METALOWYMI NOGAMI

W połączeniu z krzesłami wykończonymi miękkim w dotyku welurem bądź nowoczesnych i designerskich krzeseł z metalowymi stelażami jadalnia zyska zupełnie innego charakteru. Masywne blaty z drewna w połączeniu z ciekawymi nogami nadają wnętrzu lekkości i niebanalności. Jeden odważny akcent wystarczy, aby całość prezentowała się imponująco - link do kategorii STOŁY INDUSTRIALNE w SKLEPIE ONLINE - URL - https://mebllegro.pl/sklep/14-stoly-i... 👀 KRZESŁA DO STOŁU LOFT - SKLEP - KRZESŁA TAPICEROWANE 🪑 - URL - https://mebllegro.pl/sklep/26-krzesla... 👀 wybierz stół w stylu industrialnym do salonu loft!

Kuchnia industrialna i stół loftowy w salonie loft

Popularność zdobył trend łączenia ze sobą pomieszczeń, a w tym przypadku najbardziej znanym jest połączenie kuchni industrialnej z salonem w stylu loftowym. Te dwa przyjazne sobie pomieszczenia świetnie komponują się gdy posiadają wspólne akcenty w postaci mebli o podobnym wykonaniu. Tutaj tą rolę idealnie spełnią meble w industrialnym stylu, np. stół drewniano metalowy (stoły z metalowymi nogami) małe stoliki do kuchni (np. kwadratowy stół z dostawkami) i podobne do nich lecz dużo większe i rozkładane stoły do salonu loft.

salon w przytulnym klimacie z fotelem welurowym / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Styl industrialny loft lubi welwetowe tapicerki

Ostatnie lata pokazały i jednocześnie udowodniły, że meble w stylu loft lubią się z welwetowymi tapicerkami. Możemy to rozumieć na kilka sposobów. To znaczy, że zarówno loftowe krzesła tapicerowane świetnie wyglądają wykończone w welwetowych materiałach jak i loftowe stoły industrialne bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu welwetowych krzeseł. Zobacz również: Do jakiego wnętrza pasuje krzesło velvet?

Styl loft lubi welwetowe tapicerki / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem krzeseł do stołu industrialnego - może zainteresuje Was artykuł Jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego?

Typowy, surowy salon w stylu loftowym

Nie możemy oczywiście wykluczyć typowego, surowego loftu, który nadal posiada nie zliczoną rzeszę fanów. Salony urządzane na wzór ciemnych, mrocznych poindustrialnych pomieszczeń to wciąż top one w aranżacji wnętrz. Pomimo niewielkich udoskonaleń typowy styl industrialny wypełnia w swojej pierwotnej formie pomieszczenia naszych domów.

Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021