Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021
lechowski / 28.09.2021

Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Loftowy styl nieustępliwie bryluje we wnętrzach naszych mieszkań, szczególnie popularny jest wnętrze salonu w stylu industrialnym. Przewidujemy również, że w rozpoczynającym się sezonie na modne wnętrza 2021r. odegra istotną rolę w tworzeniu nowoczesnych aranżacji. W przeciągu ostatnich lat styl industrialny zmienił się jednak i poszedł trochę na kompromis, pozwalając na wprowadzenie do swoich wnętrz akcentów z innych stylów. Raczej wyszło mu to tylko na dobre, ponieważ nie jest już taki surowy i ekstrawagancki jak na początku, dzięki czemu jest bardziej dostępny dla żółtodziobów.

Jeżeli nie wiesz jak zacząć i o co chodzi w stylu industrialnym, to możliwe, ze zainteresuje Cię artykuł 3 zasady stylu industrialnego - jak zacząć?

wnętrze salonu w stylu industrialnym / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Jasny salon w stylu loftowym

Przestrone wnętrza typu loft w tym i salon loftowy, kojarzą się głownie z ciemnymi barwami. Ciemne kolory wnętrz zazwyczaj nadawały im elementy betonu i metalu, naturalna cegła oraz ciemne, skórzane meble.

Obecnie aranżacje industrialne zmieniły się pod tym względem dość znacznie. Ciemne niegdyś ściany zostały rozjaśnione jaśniejszymi kolorami. Dziś rzadziej używa się cegły czerwonej - często cegłe zastepując cegłę na rzecz betonu i drewnianych elementów w postaci paneli lamelowych. Narożniki, sofy do salonu także prezentują się w jaśniejszych tapicerkach, co zdecydowanie rozjaśnia pomieszczenia.

Zobacz również ten artykuł surowy design z klasą w stylu loft

Styl loftowy salon w jaśniejszych barwach / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021
Loftowy salon z antresolą w jasnych kolorach / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Mały salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour

Coraz częściej możemy także zaobserwować dekorowanie małego salonu w styl industrialny oraz dodatki będące charakterystycznymi dodatkami dla innych stylów. Może mały stolik kawowy będzie odpowiedni do Twojego małego salonu LOFTOWEGO? Czytaj artykuł aby sprawdzić jakie ławy i stoliki kawowe będą odpowiednie do wnętrza małego salonu w bloku: Nowoczesne ławy i stoliki kawowe LOFT 

Jak wybrać właściwy stół?

Wyposażając swoje mieszkanie musimy zaopatrzyć się także w różnego rodzaju stoły. Różnego rodzaju, ponieważ mogą to być zarówno stoły kuchenne inspiracje, jak i stoły do jadalni inspiracje, bądź stoły do salonu inspiracje. Tak naprawdę w każdym pomieszczeniu znajdziemy miejsce na większy lub mniejszy stolik. Jego typ i zastosowanie zależy tylko od nas, naszej pomysłowości i zapotrzebowania. W małych mieszkaniach postawimy raczej na nieduże modele lub wręcz jeden stół, z kolei w dużych domach można pozwolić sobie na zakup kilku różnych opcji.

Wybierając odpowiedni stół w sklepie internetowym mebllegro, tj. stół do salonu, stół do kuchni lub stół do jadalni należy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością, a w następnej kolejności wyglądem. Typ stołu, jego kształt i formę można zawsze odpowiednio dostosować do własnych potrzeb, jednak stoły powinny być przede wszystkim praktyczne.

Jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego?

Krzesła do stołu industrialnego

Mieszkania urządzone w stylu loft, wyposażone w stoły industrialne to jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Surowy beton, metal oraz naturalne drewno wspaniale wkomponowują się w otwarte, jasne przestrzenie.

Krzesła do stołu industrialnego

Stoły w stylu LOFT, czyli surowy design z klasą

Stoły w stylu LOFT

Stoły w stylu LOFT, czyli surowy design z klasą, w domu to idealne połączenie estetyki i funkcjonalności oraz niezwykle modny element wyposażenia domu. Industrialna stylistka coraz częściej inspiruje miłośników gustownych aranżacji wnętrz.

Stoły w stylu LOFT

Ergonomia jadalnianego stołu i krzeseł?

Ergonomia jadalnianego stołu i krzeseł?

Większość z nas ma w domu stół i krzesła, które często służą do wszystkiego innego niż spożywanie posiłków. Układamy na nich ubrania, chowamy gazety, trzymamy naczynia i wiele innych.

Ergonomia stołu i krzeseł
Mały salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021
Duży salon w stylu industrialnym z antresolą w stylu industrialnym z elementami boho / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Najczęściej są to poduszki dekoracyjne w stylu boho z frędzlami lub dodatkowy element wyposażenia w postaci fotela do salonu, dekoracyjnej doniczki lub lampy stojącej. Zmieniliśmy również podejście do dekoracji okien. Kiedyś nie do pomyslenia było zasłonięcie okien za pomocą zasłon, dziś zasłaniamy okna i wprowadzamy do pomieszczenia przytulny klimat.

Poszukujesz gotowego zestawu stół z krzesłami w stylu industrialnym? Może chcesz samemu dobrać krzesła do wybranego stołu industrialnego? Jeżeli tak, to artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy z pewnością pomoże odpowiedzieć na pytanie: jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego?

salon w przytulnym klimacie z fotelem welurowym / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Kuchnia industrialna i styl loftowy w salonie – wspólne akcenty

Popularność zdobył trend łączenia ze sobą pomieszczeń, a w tym przypadku najbardziej znanym jest połączenie kuchni industrialnej z salonem w stylu loftowym. Te dwa przyjazne sobie pomieszczenia świetnie komponują się gdy posiadają wspólne akcenty w postaci mebli o podobnym wykonaniu. Tutaj tą rolę idealnie spełnią stoły i podobne do nich drewniane ławo - stoły do salonu.

Kuchnia industrialna i styl loftowy w salonie – wspólne akcenty / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Styl industrialny loft lubi welwetowe tapicerki

Ostatnie lata pokazały i jednocześnie udowodniły, że meble w stylu loft lubią się z welwetowymi tapicerkami. Możemy to rozumieć na kilka sposobów. To znaczy, że zarówno loftowe krzesła tapicerowane świetnie wyglądają wykończone w welwetowych materiałach jak i loftowe stoły industrialne bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu welwetowych krzeseł. Zobacz również: Do jakiego wnętrza pasuje krzesło velvet?

Styl loft lubi welwetowe tapicerki / Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem krzeseł do stołu industrialnego - może zainteresuje Was artykuł Jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego?

Typowy, surowy salon w stylu loftowym

Nie możemy oczywiście wykluczyć typowego, surowego loftu, który nadal posiada nie zliczoną rzeszę fanów. Salony urządzane na wzór ciemnych, mrocznych poindustrialnych pomieszczeń to wciąż top one w aranżacji wnętrz. Pomimo niewielkich udoskonaleń typowy styl industrialny wypełnia w swojej pierwotnej formie pomieszczenia naszych domów.

Salon loft w stylu industrialnym - aranżacje 2021